MENU

Menu
Menu

Kapadokya Helal Turizm Sertifikalı Oteller

Türkiye’nin ve dünyanın en önde gelen turizm destinasyonlarından biri olan Kapadokya, helal turizm konseptinin uygulandığı bölgelerden biri haline gelmiştir. Helal turizmin artan popülaritesi sonucunda ise birçok kişi helal turizm nedir ve helal turizm otelleri konsepti nasıl konusunu merak etmektir.

Tarihi mirasın, konforun ve eşsiz manzaraların tadını çıkarmak isteyen çiftler ve aileler, unutulmaz bir tatil deneyimi için Şah Saray Cave Suites’ i tercih etmektedir. Yeniden tasarlanıp yeniden keşfedilen Şah Saray, zamansız mirasın özünü çağdaş zarafet ve kusursuz hizmetle bir araya getiriyor. Bin yıllık mağaralardan restore edilen Kapadokya’ nın ilk ve tek helal turizm sertifikalı oteli, misafirleri için tasarlanmış her bir ayrıntısıyla helal turizmin öncüsü bir otel olarak öne çıkmaktadır. Kapadokya’nın ilk ve tek helal oteli olan ve alkolsüz oteller arasında en çok tercih edilen Şah Saray Cave Suites hakkında merak edilenleri bu yazımızda ele alacağız.

Helal Turizm Nedir?

Helal turizm, İslami gerekliliklere uygun hizmet ve sunum yapan tatil seçenekleri olarak ifade edilir. Bu konseptteki otellerden herhangi birinde giriş veya rezervasyon sürecinde ziyaretçinin Müslüman olup olmadığı gibi bir ayrım söz konusu değildir. 

Şah Saray Cave Suites helal turizmi; turizm ürünleri ve hizmetlerinin İslami emir ve yasaklar doğrultusunda tasarlanmış bir formu olarak kabul eder. Şah Saray Cave Suites, kendi bünyesinde sunulan tüm ürünleri ve hizmetleri, konukların beklentilerine uygun şekilde, İslami emir ve yasaklar çerçevesinde tasarlayarak sunar.

Kapadokya’nın Helal Turizm Sertifikalı İlk ve Tek Oteli: Şah Saray

Kapadokya’nın ilk ve tek helal turizm sertifikalı oteli olan Şah Saray, birçok ayrıcalığı bir arada sunarak misafirlerinin eşsiz bir tatil geçirmesini sağlar. Bu kapsamda, Şah Saray Cave Suites’in sunduğu ayrıcalıklar genel olarak aşağıdaki gibidir:

kapadokya havuzlu oda

Havuzlu Odalar

Helal turizm konsepti çerçevesinde Şah Saray, bay ve bayan ayrı havuz kullanımını destekleyen özel havuzlu oda hizmeti sunar. Bu sayede mahremiyet isteyen misafirlerimiz gönül rahatlığı ile havuzlarımızı kullanabilir.

göreme mağara otel

Doğal ve Tarihi Doku ile Bezenmiş Mağara Odalarda Konaklama

Şah Saray Cave Suites, zamansız mirasın esintilerini modern ve kusursuz hizmetle bir araya getirerek bin yıllık mağaralardan restore edilen eşsiz odalar sunmaktadır. Büyüklüğüne, konseptine ve şekline  göre farklı seçeneklerdeki odalarımızdan dilediğiniz için rezervasyon yaptırabilirsiniz. 

Helal Sertifikalı Lezzetler ile Dolu Bir Mutfak

Helal sertifikalı besinler, İslami emir ve yasaklara uygun bileşenlerden ve süreçlerden geçirilerek üretilen gıda maddeleri, içecekler ve yemeklerdir. Şah Saray Cave Suites, kendi bünyesinde bulunan Uzundere Restoran’ da sunulan veya hazırlanan tüm yiyecek-içecekleri konukların beklentilerine uygun şekilde hazırlanmasını sağlar.

Eşsiz Vadi Manzarası Eşliğinde Jakuzi Deneyimi

Misafirlerimizin mahremiyeti konusunda gösterdiğimiz hassasiyetimiz sebebiyle kişiye özel hizmet anlayışımız dahilinde olan jakuzi, Türk hamamı ve havuz odalarda yer almaktadır. Kapadokya’ nın muhteşem vadi manzarası eşliğinde jakuzinin keyfini sürebilir ve dilediğiniz şekilde rahat edebilirsiniz. 

kapadokya balon seyir

Sıcak Hava Balonlarının Eşliğinde Unutulmaz Bir Kahvaltı

Şah Saray Cave Suites, seyir terasında sıcak hava balonları eşliğinde benzersiz bir kahvaltı hizmeti sunar. Sini Kahvaltısı, Şah Saray Cave Suites’ in misafirlerine sunmuş olduğu eşsiz bir deneyimdir. Bu özel kahvaltı deneyimi, tesisin muhteşem atmosferi ve geleneksel lezzetleriyle bir araya gelerek, konuklara Kapadokya’nın benzersiz güzelliklerini ve yerel tatları keşfetme fırsatı sağlar.

kapadokya peri bacaları izleme

Peri Bacaları Manzarası Eşliğinde Terasta Gün Batımı

Göreme’nin zengin tarihi ve doğal güzelliklerini eşsiz bir manzara ile sunan Şah Saray Cave Suites, peri bacaları manzarası ile özellikle gün doğumu ve gün batımı sırasında kusursuz bir görsel şölene ev sahipliği yapar.

Huzur, Kalite ve Konforun Adresi

Kapadokya’da tatil yapmayı düşünenler Şah Saray Cave Suites, gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek bir oteldir. Helal otel konsepti ile Şah Saray, birbirinden estetik Kapadokya mağara oda konseptleri ile misafirleri için inanılmaz bir konaklama hizmeti sağlamaktadır. 

Sürpriz İkramlar

Çeşitli ikramları ile Şah Saray, her damak tadına uygun helal yiyecekleri ile sizlere ayrıcalıklı hissettirir. Tarih ve sanatın bir arada olduğu Şah Saray hakkında daha fazla bilgi için web sitemizi ziyaret edebilir veya iletişim kanallarımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

BÜLTEN

Kampanyalarımız hakkında erkenden bilgi almak için formu doldurun, fırsatları yakalayın.