Skip to content
  • Türkçe
  • English
  • Русский
  • Español
  • Hrvatski
  • 中文 (中国)

MENU

Menu
Menu

Helal Turizm Politikamız

 
 

 HELAL TURİZM TANIMI

Şah Saray Cave Suites helal turizmi; turizm ürün ve hizmetlerinin İslami emir ve yasaklar kapsamında tasarlanmış bir formu olarak kabul eder. Bu bağlamda Şah Saray Cave Suites, bünyesinde sunulan tüm ürün ve hizmetlerin, Müslüman turistlerin beklentilerine uygun bir biçimde, İslami emir ve yasaklar çerçevesinde tasarlanmış versiyonlarını sunmayı amaçlar.

HELAL TURİZM POLİTİKASI

 

Şah Saray Cave Suites; sunmuş olduğu konaklama ürün ve hizmetlerinin tüm aşamalarında, İslami emir ve yasaklar çerçevesinde hareket etmeyi, helal turizm politikasının temeli olarak kabul eder. Bununla birlikte, Müslüman misafirlerin işletmeden beklentilerinin İslami esaslar kapsamında en yüksek düzeyde karşılanabilmesini sağlamak, Şah Saray Cave Suites’in işletmecilik yaklaşımının temelini oluşturmaktadır. Şah Saray Cave Suites yürütmüş olduğu işletmecilik faaliyetlerini yalnız ticari bir eylem olarak görmez, aynı zamanda Müslüman misafirlere İslami çerçevede bir tatil olanağı sunabilme fırsatı olarak görür.

KAVRAMLAR

Şah Saray Cave Suites; helal, helal turizm, helal gıda ve helal kozmetik kavramlarının, aşağıda sunulan tanımlarını benimsemektedir.

HELAL TANIMI

İslami emir yasaklar kapsamında; yapılmasına, kullanılmasına, tüketilmesine izin verilen davranış, ürün, hizmet ve olgular helal kapsamında değerlendirilmektedir.

HELAL TURİZM TANIMI

Şah Saray Cave Suites helal turizmi; turizm ürünleri ve hizmetlerinin İslami emir ve yasaklar kapsamında tasarlanmış bir formu olarak kabul eder. Bu bağlamda Şah Saray Cave Suites, kendi bünyesinde sunulan tüm ürünler ve hizmetlerin, Müslüman turistlerin beklentilerine uygun bir biçimde, İslami emir ve yasaklar çerçevesinde tasarlanmış versiyonlarını sunmayı amaçlar.

HELAL GIDA TANIMI

İslami emir ve yasaklara uygun bileşenlerden ve süreçlerden geçirilerek üretildiği yetkili otoriteler tarafından tescil edilmiş olan; gıda maddeleri, içecekler ve yemekler helal gıda kapsamında kabul edilmektedir. Bu bağlamda Şah Saray Cave Suites, kendi bünyesinde sunulan veya hazırlanan tüm yiyecek-içeceklerin Müslüman misafirlerin beklentilerine uygun bir biçimde, İslami emir ve yasaklar çerçevesinde tasarlanmış versiyonlarını sunmayı amaçlar.

HELAL KOZMETİK TANIMI

 

İslami emir ve yasaklara uygun bileşenlerden ve süreçlerden geçirilerek üretildiği yetkili otoriteler tarafından tescil edilmiş olan; temizlik, kişisel bakım gibi alanlarda kullanılan, her türlü temizlik maddesi, kişisel bakım ve güzellik malzemesi, helal kozmetik ürünü olarak kabul edilmektedir. Bu bağlamda Şah Saray Cave Suites, kendi bünyesinde sunulan tüm kozmetik ürünlerinin (sabunlar, şampuanlar, duş jelleri, diş macunları, kremler vb.,) Müslüman misafirlerin beklentilerine uygun bir biçimde, İslami emir ve yasaklar çerçevesinde tasarlanmış versiyonlarını sunmayı amaçlar.

 

Sertifikamız