MENU

Menu
Menu

HELAL TURİZM NEDİR, NEDEN TERCİH EDİLMELİDİR?

Kapadokya ve otelimiz hakkında merak ettiğiniz her bilgiyi sizinle paylaşmak istedik.

Helal Turizm Nedir, Neden Tercih Edilmelidir?

Helal turizm; güvenilir bir tatil arayışında olan kişilere özel olarak tasarlanan hizmetleri içeren bir turizm dalıdır. Helal dostu destinasyonlara seyahat etmeyi içerir. Alkol veya domuz eti bulunmayan yiyecek/içecek servisi, her alanda güvenilir hizmet, ayrılmış yüzme havuzları ve dolayısıyla huzurlu bir tatil, helal turizmin öncelikleri arasında yer alır.

Helal turizm konsepti; helal ticaret, helal gıda ve İslam ahlakının yerleştiği ve bu prensiplerin  konaklamanın yanı sıra yeme içme ve aktiviteler gibi tüm alanlarda dikkate alındığı kapsayıcı bir hizmettir. Son zamanlarda giderek popülerleşen helal turizmin tüm detaylarını birlikte inceleyelim.

Helal Turizm Nasıl Olur?

Küresel seyahat endüstrisinin en hızlı büyüyen sektörlerinden biri olan helal turizm, birçok farklı hizmetin helal olan hallerine uyarlanmasını içerir. İslami oteller, hem Müslüman turistlerin hem de yüksek kalitede hizmet arayan herkesin beklentilerine uygun olarak farklı hizmetler sunarlar.
Oteldeki eğlence aktivitelerine dini programların eklenmesi, organizasyonlarda namaz saatinin duyurulması ve planın bu doğrultuda hazırlanması, menü içerisinde dinen tüketilmesi yasak olan yiyeceklerin bulunmaması gibi koşullar mevcuttur. Bu tür destinasyonlardaki otellerde alkol servisi yapılmaz, kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme havuzları ve spa tesisleri bulunur, hiçbir yemekte domuz eti bulunmaz ve bazı otellerde odaya özel havuzlar vardır. Bu ekstra özelliklerin yanı sıra kişiselleştirilmiş bir deneyim sunulur. Güvenilir ve huzurlu bir tatil arayışı olan turistler için helal turizm oldukça uygundur.

Helal turizm, destinasyon sektörü için büyük ve hatta küresel bir fırsattır. Güvenilir bir ortamda konaklama ve huzurlu bir deneyim yaşama arayışı sonucunda helal turizme olan ilgi giderek artmıştır. Tüm bu unsurlar ile birlikte helal turizm, son yılların en çok tercih edilen turizm dallarından biridir. Helal turizme uygun olan tesisler arasından seçim yaparken, oldukça dikkatli olmak gerekir.

Neden Şah Saray Helal Otel?

Şah Saray Helal Otel, Helal Turizm konseptinde hizmet veren ilk ve tek oteldir. Kapadokya islami oteller arasında en iyi İslami otel olan Şah Saray, üst düzey hizmet kalitesine sahiptir. Şah Saray Helal Otel’in sunduğu avantajlar aşağıdaki gibidir;

  • Kapadokya’nın Muhteşem Manzarası ile Uyanın: Göreme lüks mağara otel konusunda farklı seçeneklere sahip olsa da Kapadokya’nın muhteşem manzarasını ayaklarınızın altında hissedebilmek için Şah Saray Helal Otel’i tercih edebilirsiniz. Balonlar, oyulmuş mağaralar, gökyüzüne uzanan vadiler ve çok daha fazla doğal güzellik ile etkileyici bir manzaraya hazır olun.

  • Helal Yiyecek İçecek Servisinin Tadını Çıkarın: Helal turizmin en büyük avantajlarından biri yiyecek içecek servisinde İslami kurallara uyulmasıdır. Şah Saray Helal Otel’de alkol servisi bulunmaz ve hiçbir yemekte domuz eti kullanılmaz. Böylece tüm yemek ve içeceklerin tadını rahatça çıkarabilirsiniz.

  • Şah Saray Helal Otel’e Özel Turlar ile Kapadokya’yı Keşfedin: Doğal güzellikleri ile bilinen Kapadokya’yı baştan sonra keşfetmek için Şah Saray Helal Otel’in turlarını tercih edebilirsiniz. Kültür turu, yürüyüş turu, kayalar ve harabeler, Kapadokya özel turlar ya da İslam medeniyeti eserleri turlarından dilediğinizi seçebilirsiniz.

  • Birbirinden Güzel Aktiviteler Sayesinde Unutulmaz Deneyimler Yaşayın: Ata binme, deve safarisi, balonlu sini kahvaltısı ya da Kapadokya fotoğraf gezisi gibi aktiviteler sayesinde harika vakit geçirebilirsiniz. 

  • Sahur ve İftar Hizmeti ile Ramazan’ı Kapadokya’da Geçirin: Ramazan ayında tatil yapmak Müslüman turistler için daha zor olabilir. Fakat Şah Saray Helal Otel’de hem sahur hem de iftar hizmeti sayesinde Ramazan’ı Kapadokya’da geçirebilirsiniz.

    • Güvenilir Bir Deneyimin Tadını Çıkarın: Helal turizm, güvenilir konaklama hizmeti almak isteyen kişilerin yeni favorisidir. Şah Saray Helal Otel’de sizin için tasarlanan hizmetler ile güvenilir bir deneyim yaşayabilirsiniz.

    Tüm avantajlarını göz önünde bulundurduğumuzda “Kapadokya’da hangi otele gitmeli?” sorusunun cevabı olarak Şah Saray Helal Otel’i değerlendirebilirsiniz.

Deneyimler& Aktiviteler

Otel içi hizmetlerimiz dışında aynı zamanda havaalanı transferi, kültür-sanat turları ve çeşitli aktiviteler konusunda da sizlere destek oluyoruz.

BÜLTEN

Kampanyalarımız hakkında erkenden bilgi almak için formu doldurun, fırsatları yakalayın.