MENU

Menu
Menu

KAPADOKYA HELAL BALAYI OTELİ

Helal, izin verilen ve insan için iyi olan anlamına gelmektedir. Helal kavramı; maddi ve manevi olarak bedenen ve ruhen tüm yönleriyle insan için faydalı olan davranış ve tutumların tamamını kapsamaktadır. Helal balayı otelleri; muhafazakâr çiftlerin hassasiyetleri göz önüne alınarak tasarlanmış otel ve hizmetlerin tümünü kapsamaktadır.

Kapadokya Helal Balayı Oteli

Helal, izin verilen ve insan için iyi olan anlamına gelmektedir. Helal kavramı; maddi ve manevi olarak bedenen ve ruhen tüm yönleriyle insan için faydalı olan davranış ve tutumların tamamını kapsamaktadır. Helal balayı otelleri; muhafazakâr çiftlerin hassasiyetleri göz önüne alınarak tasarlanmış otel ve hizmetlerin tümünü kapsamaktadır.

Helal balayı otellerinde hizmet veren personelden yemek menüsüne kadar her detay ilmek ilmek işlenmekte ve islami şartlara uygun hale getirilmektedir.

İslami balayı tatili yapmak ve hayatlarının en güzel günlerini inançlarına uygun koşullarda değerlendirmek isteyen kişiler, helal balayı için öneriler aramaktadır. Şah Saray Cave Suit Otel olarak memleketimizin doğal güzellikleri arasında ilk sıralarda yer alan Kapadokya’da siz değerli müşterilerimize mağara oteli konseptinde lüks ve eşsiz bir deneyim sunmayı hedeflemekteyiz.

Tesisimizde erkek ve kadınlar için farklı havuzlar bulunmakta ve erkek havuzlarına kız çocukları alınmadığı gibi kadın havuzlarına da 6 yaşından büyük erkek çocukların alınmasına izin verilmemektedir. Bunun yanı sıra işletmemizde alkol bulunmamakta ve kahvaltıdan akşam yemeğine kadar hazırlanan öğünlerin tamamında islami şartlara dikkat edilmektedir.

Helal Konsept Balayı Oteli Avantajları

Muhafazakâr balayı oteli arayışında olan pek çok kişi evliliklerinin ilk dönemleri olan balayı tatillerini inançlarına uygun şekilde herhangi bir tereddütte kalmadan geçirmek istemektedir. Nevşehir Kapadokya balayı otelleri kategorisinde hizmet veren işletmemiz yeme içmeden etkinliklere kadar tüm detayları en ince ayrıntısına kadar hesaplamakta ve her şeyin islami koşullara uygun olmasına azami ölçüde dikkat etmektedir.

Helal konsept balayı oteli tercihi yapmanın en önemli avantajı muhafazakâr çiftlerin tatil esnasında dahi dini vazifelerinin dışına çıkmamasını ve inançlarına uygun hizmetler alarak helal koşullarda dinlenmesini sağlamaktadır.

Şah Saray Cave Suit olarak lüks ve islami şartlara uygun otelcilik hizmeti sunmayı hedef ediniyor ve islama uygun balayı oteli arayışında olan çiftleri, Kapadokya’nın eşsiz doğasıyla son kalite hizmet politikasını bir arada sunduğumuz tesislerimizle buluşturuyoruz.

Helal Restoran

Tesislerimizde her öğün hazırlanırken islami emir ve şartların azami ölçüde yerine getirilmesine dikkat edilmektedir. Dinimizce haram sayılan hayvanların etlerine mutfakta yer verilmemekte, helal kabul edilen hayvanlar ise tamamen islami çerçevede belirlenen kurallarla kesilmektedir. Alkollü içeceklere veya düşük miktarda alkolle sotelenen öğünlere tesislerimizde kesinlikle yer verilmemektedir.

Güvenilir Ortam

Kapadokya islami balayı otelleri arayan kişilerin dikkat ettikleri en önemli noktalardan bir diğeri de güvenilir bir ortamda inançlarına uygun olacak şekilde tatil yapmaktır. İşletmemiz hem islami şartlara uygun hem de güvenilir hizmet sunmayı vizyon edinmekte ve kurulduğu ilk günden beri kaliteli ve güvenilir hizmeti muhafazakâr kesimler için ulaşılabilir hale getirmeyi hedeflemektedir.

Bayanlara Özel Yüzme Havuzu ve Spor Alanları

Kapadokya islami balayı oteli arayan yeni evli çiftlere hizmet sunan işletmemiz islami şartlara uygun hizmet vermeyi vizyon edinmiştir. Kadınlara özel yüzme havuzu, sauna ve fitness alanlarıyla kadınların islami koşullara uygun şekilde balayı tatillerini tamamlamasına olanak tanımaktadır. 

Aynı şekilde yalnızca erkeklerin kullanımı için tasarlanmış ayrı bir havuz da bulunmaktadır. Bu noktada asıl amaç helal koşullarda balayı tatillerini değerlendirmek isteyen çiftlere inançlarına uygun kaliteli ve güvenilir hizmet sunmaktır. İşletmemiz çerçevesinde sunulan tüm hizmetler dini koşullar göz önüne alınarak hazırlanmaktadır.

Etkinlikler

Kapadokya islami balayı turları aracılığıyla veya helal balayı oteli arayışı sonucunda işletmemize ulaşan çiftlere ve misafirlerimize birbirinden eğlenceli özenle hazırlanmış etkinlikler sunmaktayız. Bu çerçevede tüm hizmetlerimizde olduğu gibi etkinliklerimizi planlarken de islami koşullara uygun ayarlamalar yapmaya özen göstermekte ve dinimizce haram kabul edilen hiçbir detaya etkinliklerimizde yer vermemekteyiz.

Helal Balayı Oda Konseptleri

Tesisimizde pek çok farklı konseptte helal otelcilik hizmeti sunulmaktadır. Farklı zevklere hitap edecek şekilde tasarlanan helal balayı oda konseptleri şunlardır:

Harem

Şıklığıyla misafirlerini büyüleyen harem odası, özel tasarlanmış yuvarlak yatağıyla diğer oda tiplerinden ayrılmaktadır. Harem odası Türk hamamı keyfini Kapadokya’nın en tepede ve en güzel açısıyla ziyaretçilerine sunmaktadır.

Has Oda

Kapadokya manzarasını balonlar eşliğinde selamlayan has oda; şömine, hamam ve jakuzi keyfini bir arada sunmaktadır. Kendinizi özel hissedeceğiniz islami koşullara uygun eşsiz bir tatil deneyimi için has oda sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hürrem

Balayı için islami oteller arasında tercih yapmak isteyenlere aradıkları helal otelcilik anlayışını lüks ve konforu bir araya getirerek sunduğumuz Hürrem odasının görsellerine ulaşmak ve iç özelliklerini öğrenmek için oda sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kemerhan

Mezopotamya’da ortaya çıkan ve Kapadokya’nın eski evlerinde sıkça kullanılan kemer yapısı bölgenin tarihi dokusunu vermek amacıyla Kemerhan odasının dekorasyonunda kullanılmıştır. Göz alıcı yatak başlığı ve keyifli anlara eşlik edecek jakuzisiyle rüya gibi bir balayı tatili geçirmenize olanak tanıyacak.

Kösem

Yaz aylarında serin, kış aylarında ise sıcak olan Kösem odası nefes alan dokusuyla ziyaretçilerini büyülemektedir. İçerisinde bulunan Türk hamamı sayesinde eşsiz bir tatil deneyiminin kapılarını aralamaktadır.

Deneyimler& Aktiviteler

Otel içi hizmetlerimiz dışında aynı zamanda havaalanı transferi, kültür-sanat turları ve çeşitli aktiviteler konusunda da sizlere destek oluyoruz.

BÜLTEN

Kampanyalarımız hakkında erkenden bilgi almak için formu doldurun, fırsatları yakalayın.