MENU

Menu
Menu

KAPADOKYA CAVE HOTEL: FARKLI BİR KONAKLAMA DENEYİMİ

Nevşehir il sınırları içerisinde yer alan Kapadokya, Türkiye’nin ve dünyanın en popüler turistik merkezlerinden biri. Milyonlarca yıllık bir geçmişin pek çok izini barındıran Kapadokya’da farklı konaklama deneyimleri sunan çok sayıda otel var.

Nevşehir il sınırları içerisinde yer alan Kapadokya, Türkiye’nin ve dünyanın en popüler turistik merkezlerinden biri. Milyonlarca yıllık bir geçmişin pek çok izini barındıran Kapadokya’da farklı konaklama deneyimleri sunan çok sayıda otel var. Kapadokya Cave Hotel konsepti, sıra dışı görünümleri ve doğal yapılarıyla bu seçenekler arasında önemli bir yere sahip. Tarihi dokunun, konforun ve eşsiz peribacaları manzarasının tadını çıkararak unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamak isteyenler, gönül rahatlığı ile cave hotelleri tercih edebilirler.

Cave Hotel Nedir?

Cave hotel ya da Türkçe adıyla mağara oteli, taşların oyulmasıyla ya da doğal mağara oluşumlarının otel olacak şekilde dönüştürülmesiyle ortaya çıkan bir konaklama tesisi türü olarak tanımlanabilir. Genellikle tarihi yerlerde bulunan cave hoteller, klasik otellerin aksine, benzersiz bir konaklama deneyimi sunmayı amaçlar. Milyonlarca yıl içerisinde oluşan ve tüf olarak adlandırılan yumuşak kayaçların oyulmasıyla da cave hoteller inşa edilebilir. Kapadokya suites cave hotel bakımından Türkiye’nin önde gelen bölgeleri arasında yer alır.

Mağara otellerinin özellikleri ve iç mekanları genellikle modern konfor ile yerel geleneksel unsurları birleştirir. Bu tür oteller, sıcak havalarda serinliği koruma yetenekleri nedeniyle özellikle tercih edilir. Aynı zamanda doğal kaya yüzeylerinin iç mekân tasarımına entegre edilmesi, benzersiz ve çekici bir atmosfer yaratır.

Cave Hoteller Nasıl Oluştu?

Cave hotellerin oluşumu milyonlarca yıllık bir geçmişe dayanır. Özellikle Kapadokya bölgesinde yer alan cave hotellerin büyük bir kısmı, tüf kayaçları içerisinde yer alır. Bu kayaçlar, volkanik hareketler sonrasında ortaya çıkar. Yanardağlar patlarken püsküren lavlar, zaman içerisinde düz alanlarda çeşitli yükseltiler oluşturur. Birikim olarak da adlandırılan bu süreçten sonra, zaman içerisinde kayalaşma başlar. Bazı tüf oluşumları, sert rüzgarların etkisiyle oyulup şekillenebilir. Cave hoteller bu şekilde oluşan oyukların içerisine inşa edilebileceği gibi, kayaların sonradan oyulmasıyla da inşa edilebilir.

sak12

Cave Hotellerin Avantajları Nelerdir?

Tatil için cave hotel Kapadokya tercih etmeyi cazip hale getiren pek çok neden var. Cave hotellerin sağladığı avantajlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Mağara otelleri, doğal taştan oluşan yapılardır. Bu yüzden de yaz aylarında serinliği, kış aylarında ise sıcaklığı korurlar. Cave hoteller, yılın en sıcak aylarında bile sıcaktan bunalmayı engeller.
  • Cave hoteller doğal ve eşsiz bir tatil deneyimi sunar.
  • Ruhsal açıdan mağara otelleri daha dinlendiricidir. Taş yapıların getirmiş olduğu huzur ve dinginlik, tatili daha verimli hale getirir.
  • Doğa açısından da cave hoteller tercih edilebilir. Sürdürülebilir bir turizmi mümkün kılan bu oteller, inşa edilirken ya da sonrasında doğayı hiçbir şekilde kirletmez ve doğal yaşama zarar vermez.
  • Cave hoteller mahremiyeti de ön planda tutar. Genellikle ayrı ayrı kayaların içerisine oyulmuş olan bu otellerde, insanların birbirleri ile daha nadir karşılaşır.

Kapadokya’da Unutulmaz Bir Deneyim – Sah Saray Cave Suites

Kapadokya’da tatil yapmayı düşünenler için pek çok konaklama alternatifi var. Ancak unutulmaz cave hotel deneyimi yaşamak isteyenler için durum daha farklı. Şah Saray Cave Suites bu noktada gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek otellerden biri. Helal otel konsepti ile hizmet sunan ve birbirinden estetik tasarlanmış odalarında misafirleri için maksimum memnuniyeti sağlamaya çalışan Şah Saray ile siz de hayallerinizdeki tatili yaşayabilirsiniz. Modern iç mimari ile tarihi dokunun ahenk içerisinde bir araya getirildiği Şah Saray Cave Suites ile siz de kendinizi ayrıcalıklı hissedeceğiniz bir tatil yapabilirsiniz.

Deneyimler& Aktiviteler

Otel içi hizmetlerimiz dışında aynı zamanda havaalanı transferi, kültür-sanat turları ve çeşitli aktiviteler konusunda da sizlere destek oluyoruz.

BÜLTEN

Kampanyalarımız hakkında erkenden bilgi almak için formu doldurun, fırsatları yakalayın.