MENU

Menu
Menu

ALKOLSÜZ OTEL KONSEPTİ NEDİR?

Hem tatil yapmak hem de İslami hassasiyetlerinizden ödün vermemek istiyorsanız alkolsüz otel konsepti tam da size göre. Alkolsüz oteller, misafirlerin açık büfe, kahvaltı, ikram gibi tüm imkanlardan faydalanabildiği fakat otel içerisinde alkol satışı ve tüketiminin izinsiz olduğu otellerdir ve alkolsüz otel konseptini benimsemişlerdir.

Alkolsüz Otel Konsepti Nedir?

Hem tatil yapmak hem de İslami hassasiyetlerinizden ödün vermemek istiyorsanız alkolsüz otel konsepti tam da size göre. Alkolsüz oteller, misafirlerin açık büfe, kahvaltı, ikram gibi tüm imkanlardan faydalanabildiği fakat otel içerisinde alkol satışı ve tüketiminin izinsiz olduğu otellerdir ve alkolsüz otel konseptini benimsemişlerdir.

Alkolsüz oteller özellikle çocuklu aileler için son derece uygun yerlerdir. Alkolsüz oteller genellikle helal otel konseptinin kabul gördüğü otellerdir ve dini hassasiyetler bu otellerde dikkate alınmaktadır.

Alkolsüz Otel Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir

Markanın Helal Otel Konseptli Olup Olmadığına Dikkat Edin

Alkolsüz otel konsepti genellikle helal otel konseptini benimseyen oteller tarafından uygulanır. Bu nedenle alkolsüz otel araştırması yaparken bilinen helal oteller arasından seçim yapabilirsiniz.

Marka Güvenirliğini Araştırın

Alkolsüz otel seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli şey otelin yani markanın güvenilirliğidir. Bu nedenle alkolsüz otellere rezervasyon yaparken daha önce buralarda bulunan misafirlerin yorumlarını araştırmanız ve deneyimlerini dinlemeniz önemlidir. Diğer yandan alkolsüz otel seçerken, helal otel konseptini benimsemiş bir markayı tercih etmeniz önemlidir.

Yemek Menüsüne Göz Atın 

Alkolsüz otel seçerken otelin yemek menüsünü otel içerisindeki kafelerin menüsünü önceden kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Odalardaki Mini Buzdolaplarının İçerisinde Neler Olduğunu Sorun

Mini buzdolapları içerisinde birçok otelde alkollü içecekler bulunmaktadır. Bu nedenle önden otel ile görüşüp bunu sorabilirsiniz. 

Otel İçerisindeki Etkinliklere Göz Atın

Otelin ne tür etkinliklere izin verdiğini öğrenmek otel güvenirliği hakkında size ciddi ipuçları sağlayacaktır

Kapadokya Alkolsüz Aile Oteli: Şah Saray

Şah Saray Kapadokya yöresinin ilk helal konseptli otelidir. Şah Saray Otelleri sizlere lüks ve huzurlu bir tatil imkanı sunarken aynı zamanda dini hassasiyetlerinizi korumanıza olanak tanır. Otel içerisinde alkol satışı ve tüketimine izin verilmemektedir. Otel içerisinde yalnızca helal yiyecek ve içecekler misafirlere sunulur.

Şah Saray bölgenin doğal güzelliklerini içerisinde barındıran odalarıyla ön plana çıkan sizlere Şah ve Sultanların yaşadığı konforu sunan bir otel. Tamamen doğal mağaraların restore edilmesiyle oluşturulmuş otel sizlere mükemmel Kapadokya deneyimini yaşatmak için tasarlandı. 

Birbirinden farklı, teraslı, havuzlu veya jakuzili odaları ile Şah Saray tüm arayışlarınıza hitap etmek için tasarlandı. Güler yüzlü ve deneyimli personelleri, tamamen helal yiyecek-içecek imkanı, otel içerisindeki ailelere uygun etkinlik ve alanlarla Şah Saray sizlere benzersiz bir deneyim sunacak. 

Has Oda, Kösem, Kubbealtı, Hürrem Şah Odası gibi birçok seçeneğiyle Şah Saray odaları, hanedana özgü bir deneyimi tamamen helal bir şekilde sizlere sunuyor.

Deneyimler& Aktiviteler

Otel içi hizmetlerimiz dışında aynı zamanda havaalanı transferi, kültür-sanat turları ve çeşitli aktiviteler konusunda da sizlere destek oluyoruz.

BÜLTEN

Kampanyalarımız hakkında erkenden bilgi almak için formu doldurun, fırsatları yakalayın.