MENU

Menu
Menu

KAPADOKYA BALON TURU VE 2023 FİYATLARI

Kapadokya balon fiyatları, Kapadokya’da tatil planı yapacaklar tarafından merak edilmektedir. Kapadokya’nın güzel manzarasını kuş bakışı izlemek için gün doğarken düzenlenen balon turlarına katılabilirsiniz.

Kapadokya balon fiyatları, Kapadokya’da tatil planı yapacaklar tarafından merak edilmektedir. Kapadokya’nın güzel manzarasını kuş bakışı izlemek için gün doğarken düzenlenen balon turlarına katılabilirsiniz. Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan Kapadokya peri bacalarında unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamak için seyahat programınıza balon turlarını mutlaka eklemelisiniz. Kapadokya balon turu ve 2023 fiyatları hakkında detaylı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kapadokya Balon Turu

Kapadokya balon turu, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Gün doğumuyla başlayan balon Kapadokya balon turu, peri bacalarını yüksekten görmenizi ve unutulmaz hatıralar çıkarmanızı sağlar. Kapadokya’da konaklarken balon turu saatlerine göre planınızda değişiklik yapabilirsiniz. Gün doğumuyla başlayan sıcak hava balonu turları manzarayı yukarıdan izleme imkânı sunarken eşsiz fotoğraflar çekebilirsiniz.

Kapadokya Balon Turu Fiyatları

Kapadokya balon fiyatları, kişi sayısına ve sezonlara göre değişiklik göstermektedir. Kapadokya balon turları, mayıs ayında başlarken fiyatlar sepetteki kişi sayısına ve balon türüne göre değişir. Kapadokya balon turu ve 2023 fiyatları, 150- 280 Euro arasında değişmektedir. Balon turlarına göre standart uçuşlar, konfor uçuşlar ve ultra konfor uçuşlar olarak 3 gruba ayrılırken fiyatlandırmalar bu kategoriye göre belirlenir. Sıcak hava balonlarının sepetlerindeki kişi sayısı arttıkça fiyatlar düşmektedir. Kaldığınız otelden rezervasyon yaptırarak gün doğumuyla birlikte balon turuna katılabilirsiniz.

kapadokya-balon

Balon Uçuşları Nerede Yapılmaktadır?

Balon uçuşları, Kapadokya bölgesinde yapılmaktadır. Kapadokya’nın doğal ve tarihi güzellikleri her yıl yerli ve yabancı turistin ilgisini çekmektedir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Kapadokya iklim ve hava şartları balon turları için elverişlidir. Kapadokya’da balon turlarına katılarak peri bacalarını, tarihi kaleleri, vadileri yukarıdan görebilirsiniz.

Kapadokya Balon Turuna Neler Dahildir?

Sevdiklerinizle tatil yaparken balon turuna katılmaya karar verirseniz rezervasyon yaptırabilirsiniz. Balon turlarına katılmaya karar verdiğinizde tura dahil olan hizmetler şu şekildedir;

  • Sabah kahvaltısı
  • Otelinizden ücretsiz transfer
  • Tur sonrası otelinize ulaşım
  • Uçuş sonrasında içecek ikramı
  • Yolcular için sağlık sigortası
kapadokya-balon

Kapadokya Balon Turu Güvenli Mi?

Kapadokya balon turlarına katılmayı düşünen gezginler uzun uçuş sırasında güvenlik önlemlerini merak etmektedir. Balonlar, güvenli hava araçlarından bir tanesidir. Balonları uçuran balon pilotları Sivil Havacılık eğitimlerine tabi tutulur ve profesyonel olarak görev yaparlar. Balonlarda her türlü güvenlik önlemi alınmaktadır fakat sizi yükseklikte riske atacak herhangi bir sağlık probleminiz bulunuyorsa uzmanlar tarafından balona binmeniz tavsiye edilmiyor.

Kapadokya Balon Turuna Çıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kapadokya’da tatil yaparken balon turlarına katılmaya karar verdiyseniz otelimizden rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Balon turları günün erken saatlerinde başladığı için havaların serin olmasını düşünerek kalın giyinmeniz gerekir.

Balon turları sırasında ayakta duracağınız için rahat hissedeceğiniz ayakkabılar tercih etmelisiniz. Balonlarda oturma alanı bulunmamaktadır.

Balon uçuşu sırasında manzaranın fotoğrafını çekmek ve bu anı ölümsüzleştirmek için fotoğraf makinesi ve kamera almayı unutmayın.

Kapadokya Balon Turu Ne Kadar Sürüyor?

Kapadokya balon fiyatları dahilinde uçuşlar, 50 dakika ile 1 saat 15 dakika arasında sürmektedir. Otelinizin uzaklığına ve ikram süresine göre balon turu süresi uzamaktadır. Sabahın erken saatinde otelinizden alınmanız ve tur sonrasında tekrar otelinize bırakılmanız arasında 2,5- 3 saatlik bir süre geçecektir.

Kapadokya Balon Turu İçin En Uygun Mevsim Hangisi?

Kapadokya’da balon turları için herhangi bir dönemi seçebilirsiniz. Turizm sezonu açıldığında Nisan-Ağustos arasında tur sıklığı artmaktadır. Balonların güvenli bir şekilde turu gerçekleştirmesi için havanın rüzgârlı olmaması gerekir. Havalar güneşli ve sıcak olsa bile rüzgâr varsa balonlar havalanamaz. Nisan ve ağustos ayları arasında havalar yağmurlu olsa da rüzgâr olmadığı sürece balon turları yapılabilir.

Kapadokya Balon İzleme Saatleri

Kapadokya’da tatil yaparken gün doğumuyla birlikte düzenlenen balon turlarını terastan izleyebilirsiniz. Kapadokya balon izleme saatleri; Nisan-Ekim arasında 04.00- 05.00, Kasım- Mart arasında 05.00- 06.00 saatleri arasındadır. 

Kapadokya Balon Kaç Kişilik?

Kapadokya balon turları, sıcak hava balonlarıyla yapılmaktadır. Balon turları kişi sayısına göre farklı sınıflarda bulunmaktadır. Balon kapasitesine ve konforuna göre balon turu fiyatları değişiklik göstermektedir.

  • Küçük boy ve lüks balon turları, pilot ve 2 yolcu kapasitesine sahiptir.
  • Orta boy balon turları, pilot ve 15 yolcu kapasitesine sahiptir.
  • Büyük boy balon turları, pilot ve 28 yolcu kapasitesine sahiptir.

Kapadokya sıcak hava balonlarının sepetlerinin dengede tutulması için sepetler 3-4 kişilik bölmelere ayrılır. Balon turuna katılacak kişi sayısına ve balon kapasitesine göre balonun dengede kalması sağlanır.

Male preparing the hot air balloon for the flight

Kapadokya Balon Kaç Metre Yükselir?

Kapadokya balon turlarında balonların yükselme seviyesi ve yukarıda kalma süresi, balon ve yolcu kapasitesine göre değişmektedir. Balon turuna katıldığınızda manzaraları daha yakından görmek ve fotoğraf çekebilmek için balonun alçaktan gitmesi daha iyidir. Kapadokya’daki balonlar ortalama olarak 800-900 metreye kadar yükselmekte ve yasal olarak balonlar 1400 m’ye kadar yükselebilmektedir.

Balon Manzaralı Kapadokya Otelleri

Kapadokya tatilinizi güzelleştirmek için balon turlarına katılabilir veya balon manzaralı odaları bulunan Kapadokya otellerinde konaklayabilirsiniz. Gün doğumunda balon manzaralı sini kahvaltınızı yapmak için Şah Saray Cave Suites’i tercih edebilirsiniz. Mağara otel konseptine sahip otelimizden gezilmesi gereken yerlere kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Şah Saray Cave Suites mağara odalarımızda konaklarken balon turlarına kayıt yaptırabilirsiniz. Helal Otel konseptine sahip otelimizde İslam kültürünün tüm misafirperverliğini yaşayabilirsiniz. Otelimiz hakkında bilgi almak ve balon turu gibi etkinlikleri incelemek için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Deneyimler& Aktiviteler

Otel içi hizmetlerimiz dışında aynı zamanda havaalanı transferi, kültür-sanat turları ve çeşitli aktiviteler konusunda da sizlere destek oluyoruz.

BÜLTEN

Kampanyalarımız hakkında erkenden bilgi almak için formu doldurun, fırsatları yakalayın.